A szülésindítás, mint a későbbi traumatizáció kapuja
„Csak egy vizsgálatra érkeztem”. Csak egy vizsgálatra érkeztél.Még nem szülni készültél, nem lezárni, nem átlépni azon a bizonyos arany kapun, hanem csak egy CTG-t vagy ultrahangot szerettél volna, majd megnyugodni és végül hazamenni. És mégis egyetlen konzultáció, egyetlen mondat, egyetlen döntési helyzet elegendő volt ahhoz, hogy a tested hirtelen egy teljesen más valóságban találja magát. […]
Nekem így mindkét szülés nagyon jó élmény volt
Kedves Szülésindítás Csapata! Én is szeretném megosztani a történetemet, hiszen duplán érintett vagyok. Elöljáróban leszögezném, hogy orvos vagyok – ugyan más területen –, de az egyetemi tanulmányaim alapján tisztában vagyok a szülés fiziológiájával, lehetséges komplikációkkal, illetve a beavatkozások előnyeivel és hátrányaival. Ugyanabban a fővárosi kórházban szültem mindkétszer. Modern irányelveket követnek, nagyon emberségesek a dolgozók, sok […]