Generic selectors
Csak teljesen egyező találatok
Keresés a címben
Keresés a tartalomban
Post Type Selectors
Szűrés kategóriák szerint
Anyai történetek
Bejegyzések
Cikkek
Egyéb
Fordítások
Interjúk
Jogtár
Magyar kutatási források
Nemzetközi anyagok
Nemzetközi cikkek
Nemzetközi kutatások
Podcast
Szerzőink és szakértőink
The Induction Equation – A szülésindítás egyenlete 2024
Videó

2018-ban szültem, Budapesten

2018-ban szültem.
A kórházat nem szeretném megnevezni, mert nem az a célom, hogy rossz hírbe hozzam. Budapesten van.

Azt a szülést nagyon megszenvedtem.

A kiírt dátumon befeküdtem a kórházba, mert amúgy is nagy baba volt, 4200 g és 58 cm. Azt mondta az orvos, nem kéne túlhordani, mert így is nagy a baba és mivel a normál szülés volt a cél, nem várhattuk meg, hogy majd egyszer magától kibújik, mert úgy még rizikósabb lett volna megszülni a méretei miatt.
Úgyhogy beleegyeztem a szülés megindításába.

Megkaptam a kis koktélt és burokrepesztés is volt. De nem indult be a szülés, semmi vajúdás nem volt. Ott ültem az ágyban, pár óra múlva benéz az orvos. Látja, hogy semmi sem történik, kaptam megint egy koktélt, ahogy ők mondták.

Végül 15 óra után, amikor már kezdtem rosszul lenni, betoltak a műtőbe, hogy császár lesz. Na, ott ordítottam a fájdalomtól. Megkaptam az epidurális érzéstelenítést, nem tudtam mozgatni a lábaimat, de konkrétan úgy éreztem, mintha kitépnék belőlem a babát. Nagyon fájt, nem akarta elhinni az orvos. Így megint adott valami fájdalomcsillapítót, ami persze nem hatott.

Amint húzta volna ki a babát, már ordítottam a fájdalomtól.

Behívta a főorvost, aki elkezdett velem veszekedni, hogy miért ordítok?! Megkérdezte, hogy tudom-e mozgatni a lábam. Mondom nem. Akkor miért ordítok? Nem érezhetnék semmit.

Mondtam, hogy nem viccből csinálom. Nem láttam semmit abból, mikor mit csinálnak, így nyilván nem direkt kezdtem pont akkor ordítani, amikor a babát próbálták kivenni.

Megint megpróbáltak matatni bennem, hogy kivegyék a babát, de megint reflexből ordítottam a fájdalomtól. Így végül elaltattak.

Nagyon nem voltak kedvesek, sem empatikusak.

A műtőben meg végképp nem.
Kiszolgáltatva éreztem magam és megalázva, mert nem értettem én sem, miért érezhetek ilyen nagy fájdalmat, ha megkaptam az epidurális érzéstelenítést.

De a reakciójuk és az, ahogy éreztem magam: mint egy problémás eset, csak legyünk túl rajta gyorsan, mindegy, hogy… nagyon nem esett jól és teljesen elvette azt az élményt, hogy én most épp a kisfiamat hozom világra.

Címkék:

Tartalomjegyzék

Generic selectors
Csak teljesen egyező találatok
Keresés a címben
Keresés a tartalomban
Post Type Selectors
Szűrés kategóriák szerint
Anyai történetek
Bejegyzések
Cikkek
Egyéb
Fordítások
Interjúk
Jogtár
Magyar kutatási források
Nemzetközi anyagok
Nemzetközi cikkek
Nemzetközi kutatások
Podcast
Szerzőink és szakértőink
The Induction Equation – A szülésindítás egyenlete 2024
Videó
Kategóriák
Generic selectors
Csak teljesen egyező találatok
Keresés a címben
Keresés a tartalomban
Post Type Selectors
Szűrés kategóriák szerint
Anyai történetek
Bejegyzések
Cikkek
Egyéb
Fordítások
Interjúk
Jogtár
Magyar kutatási források
Nemzetközi anyagok
Nemzetközi cikkek
Nemzetközi kutatások
Podcast
Szerzőink és szakértőink
The Induction Equation – A szülésindítás egyenlete 2024
Videó

Kapcsolódó anyagok

Adjunk időt a születésnek!
Írd alá a petíciót

Kérjük, írd alá ezt a petíciót, mert minden aláírás egy lépés afelé, hogy a magyar szülészeteken a rutinszerű sürgetés helyett a türelem, a szükségtelen beavatkozásoktól mentes szakmai megközelítés és a nő döntési joga legyen az
irányadó.
Segítsd aláírásoddal ezt a fontos változást!