2018-ban szültem.
A kórházat nem szeretném megnevezni, mert nem az a célom, hogy rossz hírbe hozzam. Budapesten van.
Azt a szülést nagyon megszenvedtem.
A kiírt dátumon befeküdtem a kórházba, mert amúgy is nagy baba volt, 4200 g és 58 cm. Azt mondta az orvos, nem kéne túlhordani, mert így is nagy a baba és mivel a normál szülés volt a cél, nem várhattuk meg, hogy majd egyszer magától kibújik, mert úgy még rizikósabb lett volna megszülni a méretei miatt.
Úgyhogy beleegyeztem a szülés megindításába.
Megkaptam a kis koktélt és burokrepesztés is volt. De nem indult be a szülés, semmi vajúdás nem volt. Ott ültem az ágyban, pár óra múlva benéz az orvos. Látja, hogy semmi sem történik, kaptam megint egy koktélt, ahogy ők mondták.
Végül 15 óra után, amikor már kezdtem rosszul lenni, betoltak a műtőbe, hogy császár lesz. Na, ott ordítottam a fájdalomtól. Megkaptam az epidurális érzéstelenítést, nem tudtam mozgatni a lábaimat, de konkrétan úgy éreztem, mintha kitépnék belőlem a babát. Nagyon fájt, nem akarta elhinni az orvos. Így megint adott valami fájdalomcsillapítót, ami persze nem hatott.
Amint húzta volna ki a babát, már ordítottam a fájdalomtól.
Behívta a főorvost, aki elkezdett velem veszekedni, hogy miért ordítok?! Megkérdezte, hogy tudom-e mozgatni a lábam. Mondom nem. Akkor miért ordítok? Nem érezhetnék semmit.
Mondtam, hogy nem viccből csinálom. Nem láttam semmit abból, mikor mit csinálnak, így nyilván nem direkt kezdtem pont akkor ordítani, amikor a babát próbálták kivenni.
Megint megpróbáltak matatni bennem, hogy kivegyék a babát, de megint reflexből ordítottam a fájdalomtól. Így végül elaltattak.
Nagyon nem voltak kedvesek, sem empatikusak.
A műtőben meg végképp nem.
Kiszolgáltatva éreztem magam és megalázva, mert nem értettem én sem, miért érezhetek ilyen nagy fájdalmat, ha megkaptam az epidurális érzéstelenítést.
De a reakciójuk és az, ahogy éreztem magam: mint egy problémás eset, csak legyünk túl rajta gyorsan, mindegy, hogy… nagyon nem esett jól és teljesen elvette azt az élményt, hogy én most épp a kisfiamat hozom világra.

