Generic selectors
Csak teljesen egyező találatok
Keresés a címben
Keresés a tartalomban
Post Type Selectors
Szűrés kategóriák szerint
Anyai történetek
Bejegyzések
Cikkek
Egyéb
Fordítások
Interjúk
Jogtár
Magyar kutatási források
Nemzetközi anyagok
Nemzetközi cikkek
Nemzetközi kutatások
Podcast
Szerzőink és szakértőink
The Induction Equation – A szülésindítás egyenlete 2024
Videó

42+0-nál indítottak és sikeres vbac lett a vége

Sziasztok!

Ma járok 40+5-nél és egy kis lelki fröccsért jöttem.

Harmadik babánkat várjuk, kislány. Mindhárommal ez a terminus túllépés okoz némi idegeskedést itt a végén.

Az első gyermekünket, aki kisfiú 41+3-nél vették ki. Fejvégű volt, de magasan fent, nem illeszkedett, a mérések szerint nagy baba, a doki rábeszélt, hogy oka van, hogy nem indul, legyen császár. Az okok miatt terminuskor befektettek és mivel már 9 napja voltam bent, ami nagy lelki megterhelés volt, így rábólintottam, csak szabaduljak már. (Valszeg a doki jót akart azzal, hogy befektetett és úgy hagyott várni még kicsit, de én ott jöttem rá, engem a kórházban levés nem megnyugtat, hanem idegesít, nem komfortos. Terhesség nélkül sem szeretek máshol aludni, máshol fürödni, stb…) A műtét után kérdeztem, hogy rájött-e az okra, de nem. A lepény tökéletes volt, az áramlás is, a baba 3350 g lett, szóval nem hatalmas, így nagyon gyötört, h szegényt hagytam idő előtt kilakoltatni.

A második babánk, kislány, őt is ugyanezen indokkal akarták kivenni, már a 38. héten presszionáltak, hogy császár után nincs játék, bár fejvégű, de nem illeszkedik, nagy baba, oka van, h nem indul és nem illeszkedik, én nem tudok szülni. Belefáradtam ezekbe a mondatokba és egyszerűen inkább „kimaradtam” a kórházi ellátásból. Úgy éreztem, szülni szeretnék és pont. Itthon fetaphont béreltem és azzal végeztem napi 1x nst-t, heti 1x pedig elmentem magándoki uh-ra, aki szintén mindig igyekezett visszaterelni a kórházi ellátáshoz. 41+5-nél indult el magától, sikeres vbac lett egy másik kórházban, ahová aktív vajúdással estem be. 4200 g lett a baba, szóval tényleg nem kicsi, azóta meg is jegyezte már pár doki, hogy ezek szerint mégis tudok szülni. 🙂 Még a szülés előtti napon is full zárt volt a méhszáj, baba magasan fent, nem illeszkedett, szóval úgy látszik, ilyen a genetikám vagy fene tudja.

Most 40+5-nél járok és a korábbi élmények miatt megint csak a 38. hétig jártam a kórházban, azóta fetaphon, heti magán uh. Pont tegnap voltam, doki persze terelne a kórház felé, baba magasan fent (pedig 1 hónapja spinning babies-ezek), fejvégű, lepénnyel semmi gond, áramlás szuper, szóval szinte ctrl+c ctrl+v minden. Mégis kezdek türelmetlen lenni, mert úgy érzem, egyedül evezek szemben az árral. Ha ő is megvárja a 11 napot, akkor pont szenteste ülhetek be a kórházban a fa alá szülni. 😃

Egy kis lelki támaszért jöttem azt hiszem, hogy bírjam még kicsit a várakozást. Esetleg valami ötlet, hogy hogyan lehet előcsalogatni őt még karácsony előtt? 🤭


A történet azóta sikerrel zárult. 42+0-nál indítottak és sikeres vbac lett a vége Karácsony másnapján. 

😊

Címkék:

Tartalomjegyzék

Generic selectors
Csak teljesen egyező találatok
Keresés a címben
Keresés a tartalomban
Post Type Selectors
Szűrés kategóriák szerint
Anyai történetek
Bejegyzések
Cikkek
Egyéb
Fordítások
Interjúk
Jogtár
Magyar kutatási források
Nemzetközi anyagok
Nemzetközi cikkek
Nemzetközi kutatások
Podcast
Szerzőink és szakértőink
The Induction Equation – A szülésindítás egyenlete 2024
Videó
Kategóriák
Generic selectors
Csak teljesen egyező találatok
Keresés a címben
Keresés a tartalomban
Post Type Selectors
Szűrés kategóriák szerint
Anyai történetek
Bejegyzések
Cikkek
Egyéb
Fordítások
Interjúk
Jogtár
Magyar kutatási források
Nemzetközi anyagok
Nemzetközi cikkek
Nemzetközi kutatások
Podcast
Szerzőink és szakértőink
The Induction Equation – A szülésindítás egyenlete 2024
Videó

Kapcsolódó anyagok

Adjunk időt a születésnek!
Írd alá a petíciót

Kérjük, írd alá ezt a petíciót, mert minden aláírás egy lépés afelé, hogy a magyar szülészeteken a rutinszerű sürgetés helyett a türelem, a szükségtelen beavatkozásoktól mentes szakmai megközelítés és a nő döntési joga legyen az
irányadó.
Segítsd aláírásoddal ezt a fontos változást!